kağıthane de başpehlivan serhat gökmen


Kökleri asırlar öncesine dayanan tarihi Kağıthane Yağlı Pehlivan Güreşlerinin 1. Sınıf Altın Kemerli Yağlı Güreşler statüsüne alınmasının 17. Yılında baş pehlivanlığı zorlu bir mücadeleden sonra Kırkpınar’ın ünlü pehlivanlarından Serhat Gökmen (Samsun) kazandı.

Başpehlivanlık mücadelesinde karşı karşıya gelen Serhat Gökmen ve Ekrem Yavuz geleneksel mücadelede yenişemeyince 15 dakikalık puanlama yöntemine göre güreştirildiler. Sürenin sonunda Serhat Gökmen, rakibini yenerek Kağıthane 2009 Başpehlivanı oldu.

Ahmet Taşçı başta olmak üzere Recep Taşçı, Recep Kara, Osman Aynur, Sezgin Yüksel, Fatih Atlı, Serhat Gökmen, Mehmet Yılmaz, Ekrem Yavuz, Bayram Ertan, Gökhan Arıcı, Ahmet Yavuz, Ziya Ünlü, Mahir Kurt, Fatih Bakır, Eyüp Ünlü, Fikret Ersoy ve Bülent Gürbüz’ün mücadele ettiği ülkenin en ünlü 18 başpehlivanı, Kırkpınar öncesi son sınamayı Kağıthane’de yapmış oldu.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı İdris Naim Şahin, Türkiye Güreş Federasyonu Dr. Osman Aşkınbak, Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, ülkenin diğer güreş ağaları, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Kağıthane Kaymakamı Ahmet Narinoğlu ve Kağıthane Güreş Ağası Yusuf Yoldaş, güreşin izleyenleri arasındaydı.

Aşırı sıcağa rağmen gün boyu kalabalık bir seyirci topluluğunun izlediği coşkulu güreşlerde yapılan ağalık ihalesini ise 135 bin TL. ile yeniden Yusuf Yoldaş kazandı

Minik 1Minik 2Minik 3
1.Şevki Öztürk (Malatya)
2.Y. Akif Duraş (Kastamonu)
3.Yusuf Atış (Mardin)
Burak Yaman ( Zonguldak)
1. Seyfullah Karakuş (Ordu)
2. Onur Bircan (Hasbahçe Kağıthane)
3. Ahmet Atakan (Sivas)
Mücahit Dağcı (Erzurum)
1. Mustafa Aslan (Kocaeli)
2. Hakan Karakuş (Ordu)
3. Ahmet Dinler (Hasbahçe Kağıthane)
Mustafa Taş (Sinop)
TeşvikToskoparanDeste Küçük Boy
1. Fethi Güldiken (Babaeski)
2. Ünal Ercik (Bağcılar İstanbul)
3. Samet Bilgin ( Hasbahçe Kağıthane)
Yavuz Ayvaz (Kastamonu)
1. Gökhan Vucanlı (Edirne)
2. Sercan Ünlü (Zonguldak)
3. Süreyya Özcan (Hayrabolu)
Neşet Çakmak (Kırklareli)
1. Ramazan Gargı (İstanbul)
2. Hamza Dabazoğlu (İstanbul)
3. Turhan Aslantürk (Edirne)
Muhsin Bayraktar (İstanbul)
Deste Büyük BoyKüçük Orta Küçük BoyKüçük Orta Büyük Boy
1. Davut Pınar (Kağıthane)
2. Davut Demir
3. Ziya Kurt
1. Erdem Albayrak (Samsun)
2. Yusuf Karakuş (Çorum)
3. Mustafa Ölmez (Samsun)
Turhan Balaban (Antalya)
1. Soner Toto
2. Mecit Yıldırım
3. Barış Katmerlikaya
İsmail Balaban
Büyük OrtaBaş AltıBaş
1. Uçar Dede (Antalya)
2. Hasan Cengiz (Antalya)
3. Oktay Sancar (Samsun)
Gazanfer Kahveci (Sakarya)
1. Bayram Doğan (Samsun)
2. Ünal Kahraman (Ladik Samsun)
3. Aydın Koçyiğit (Yalova)
Sezer Tepeli (Sındırgı Balıkesir)
1. Serhat Gökmen (Samsun)
2. Ekrem Yavuz (Yalova)
3. Sezgin Yüksel (Kocaeli)
Osman Aynur (Antalya)
En Teknik PehlivanEn Centilmen Pehlivan En İyi Peşrev Çeken Pehlivan
İbrahim Hakkı Koçak
Faruk İkiz
Davut Pınar

Yorum Yaz